22/09/2017

3 procent inhouden bij aankoop van uw Spaanse woning

Artikelenreeks over belastingen in Spanje: deel 6.

Bij aankoop van vastgoed in Spanje moet heel wat nagekeken en geregeld worden, ook fiscaal. We bespreken hieronder één specifieke belastingplicht, natuurlijk zijn er meer.

In bepaalde gevallen moet bij aankoop van uw Spaanse woning drie procent van de koopprijs worden ingehouden en betaald aan de fiscus. Het gaat hier om de inkomstenbelasting voor no residentes, in het Spaans Impuesto sobre la Renta de No Residentes, kortweg IRNR (hierover meer in deel 2). Voor meer informatie bekijken we het Reglement van de IRNR-belasting, voluit Real Decreto 1776/2004, de 30 de julio, por el que se aprueba el Reglamento del Impuesto sobre la Renta de no Residentes.


Artikel 14 van bovenstaand Reglement gaat over inhouden of storten bij verwerving van vastgoed.
Lid 1 van artikel 14 bepaalt onder meer dat bij overdracht van vastgoed gelegen in Spanje, door belastingplichtigen voor de IRNR-belasting, die handelen zonder gebruik te maken van een vaste inrichting, de verkrijger verplicht zal zijn 3 procent van de overeengekomen tegenprestatie in te houden en te storten.
Meestal gaat het om aankoop van een woning in Spanje, waarbij de verkoper “no residente” (zie deel 1) is. De koper is dan verplicht de inhouding en storting uit te voeren.


Welke kunnen de gevolgen zijn indien dit niet correct gebeurt?
Hierover gaan we nogmaals te rade bij bovenstaand Reglement, hetzelfde artikel 14, lid 5. We lezen hier onder meer dat het verschuldigde bedrag ten laste blijft van het vastgoed en als last op het vastgoed geregistreerd zal worden bij het vastgoedregister.


Voor de koper is het dus belangrijk dat dit correct geregeld wordt.

#lesagespanje #belastingspanje #spaansefiscus #aankoopspanje #vastgoedspanje

Aan bovenstaande tekst kunnen geen rechten ontleend worden. Dit is geen juridisch advies en niet bindend.
De tekst is algemeen en louter informatief. Concrete situaties moeten worden voorgelegd aan een gespecialiseerde adviseur.
Wij zijn niet aansprakelijk voor schade die uit mogelijke verkeerde interpretatie van deze tekst, uit onjuistheden of onvolledigheid zou kunnen voortvloeien.

Facebook Google LinkedIn Twitter

Deze web gebruikt cookies om statistische gegevens te verzamelen over het surfgedrag van de gebruikers. Indien u verder surft, gaan we ervan uit dat u het gebruik van deze cookies aanvaardt. Meer informatie X SLUITEN